Seznam autorů

Aho

Aho

Aho, vlastním jménem Tomáš Ondráček, hraje na kytaru, zpívá a občas se pokusí složit i nějakou tu píseň, to vše čistě amatérsky. Také působí jako koordinátor projektu Písně Středozemě. Je názornou ukázkou toho, že osud si vždy najde svou cestičku, a že co se má stát, to se stane.

Hraje v uskupení: Poetické Hudební Společenstvo
Nástroj: kytara, (mandolína), zpěv

Alex Lewis

Alex Lewis

Narodil se a vyrostl v Oxfordu. V roce 1976 se připojil k anglické "The Tolkien Society" a mezi lety 1988 -1992 byl dokonce jejím předsedou. Je nestorem tolkienistické tvorby jak literární, tak hudební. U nás je znám především díky svým dvěma písňovým cyklům.


Nástroj: kytara, zpěv (guitar, voice)

Daniela Binderová

Daniela Binderová

Daniela je zakládající a stále aktivní členkou Falešného společenstva, autorkou řady písní, členkou SPDPJRRT a jednou z nejvýraznějších osobností ve světě tolkienovské hudby. Je také iniciátorkou vytvoření báječného zpěvníku Písně ze Středozemě.

Ale dejme teď slovo přímo Daniele.

Hraje v uskupení: Falešné společenstvo , The Flight of the Noldor
Nástroj: zpěv

Doubravka Burianová

Doubravka Burianová

Multiinstrumentalistka a písničkářka, v současné době se věnuje i literární tvorbě a sportu.


Nástroj: akordeon, dudy, flétny, kytara, klarinet, cajon, zpěv

Eliška Nejedlá

Eliška Nejedlá

Aktivní a nezdolný člen Falešného společenstva a Hlasů Středozemě, pravá ruka Daniely, díky jejíž péči se zpěv vícehlasů občas drží pohromadě.

Průkopnice projektu "The Flight of the Noldor".

Pravděpodobně nejzvědavější ze všech účastníků projektu Písně Středozemě a aby mohla strkat nos do všeho, koordinuje nahrávací bloky.

Hraje v uskupení: Falešné společenstvo , The Flight of the Noldor
Nástroj: kytara, klávesy, perkuse, zpěv

Falk H.

Falk H.

Hraje v uskupení: Fauns
Nástroj: 4-string and 6-string fretless basses, guitar, vocals

Fallon Elenwen

Fallon Elenwen

Dílo profesora Tolkiena přivedlo Fallon v 15 letech do SPDPJRRT a tím i k Falešnému společenstvu. Od té chvíle s nimi hraje (nejen) na kytaru, zpívá, skládá písně a vymýšlí různé šílené podniky, kterých by se FS mohlo účastnit. 

Hraje v uskupení: Falešné společenstvo
Nástroj: kytara, zpěv

Glindar

Glindar

Italský hudebník a autor písní pocházející z Padovy. Tolkienovo dílo objevil už jako teenager a zamiloval si hudbu inspirovanou středozemským legendáriem, kterou také sám skládá. V roce 2019 vydal své první album “Echoes from Middle-Earth” sestávající z 11 původních písní inspirovaných básněmi a příběhy trilogie Pán prstenů.


Nástroj: guitars, mandolin, percussion

Gwai

Gwai

Vlastním jménem Nela Wurmová. Do Tolkienova světa se zamilovala, když jí bylo asi deset let. Brzy zjistila, že v tom není sama, a začala vymýšlet melodie k textům svých kamarádů.


Nástroj: flétny, dudy, šalmaje, piano

J.R.R.Tolkien

J.R.R.Tolkien

Člověk, který to vlastně VŠECHNO způsobil :)


Jakub D. Kočí

Jakub D. Kočí

Drak (Jakub D. Kočí, * 3. dubna 1977) je muzikant, literát, výtvarník a divadelník. 

Hraje v uskupení: Succuba , Falešné společenstvo
Nástroj: kytara, zpěv

Jan-Peer H.

Jan-Peer H.

Od osmi let začal cvičit na klasickou kytaru s jasným záměrem hrát v hudební skupině. Zhruba ve stejné době Janovi rodiče začali číst Tolkienovy knihy. Už jen tyto dvě skutečnosti samy o sobě mohou napovídat o dalším vývoji událostí. Mimochodem, Jan je jedním ze zakladatelů skpiny Fauns.

Hraje v uskupení: Fauns
Nástroj: electric and acoustic 12-string guitars, vocals

Jitka Žídková

Jitka Žídková

Na kytaru se Jitka začala učit v patnácti letech. Když ji prý tehdy slyšel její dědeček, jak hraje a k tomu si zpívá, nedalo mu to, a začal Jitku doučovat zpěv, což byla z dnešního pohledu dobrá investice.

Hraje v uskupení: Poetické společenstvo , Falešné společenstvo
Nástroj: kytara, zpěv

Kateřina Schwarzerová

Kateřina Schwarzerová

První písně napsala na základní škole. Od vydání prvních dílů knihy Pán Prstenů v roce 1991 se ve své písňové tvorbě věnuje prakticky již jen středozemským tématům.

Hraje v uskupení: Poetické Hudební Společenstvo , Poetické společenstvo
Nástroj: harfa, kytara, housle, flétna, bodhrán, zpěv

Katka García

Katka García

Katčin nádherný hlas je možné slyšet v některých nahrávkách Poetického společenstva.

Seznámila se s Poetickým společenstvem, když ji zaujalo na Bilbových narozeninách na romantickém hradě Ketkováku, a tak se také přidala a začala psát vlastní písně.

Hraje v uskupení: Poetické společenstvo , Poetické Hudební Společenstvo
Nástroj: flétna, zpěv

Kirsten M.

Kirsten M.

Kirsten začala hrát na dědečkovy housle v devíti letech a od té doby se hudbě věnuje natrvalo. Později během studií na vysoké škole objevila Tolkienův svět a setkala se s dalšími členy Fauns. Tyto (pro všechny posluchače) šťastné okolnosti předurčily její budoucí hudební dráhu.

Ale zeptejme se na podrobnosti přímo Kirsten.

Hraje v uskupení: Fauns
Nástroj: violin, flutes, singing

Laeg Mortemir vai Eledar

Laeg Mortemir vai Eledar

*1988 - 2015

Elfí multiinstrumentalista, písničkář a příležitostný skladatel. Zabýval se především tvorbou vlastních písní s fantasy a historickými náměty.

Spolupracoval se skupinou Weytora, Barbarpunk a Falešné společenstvo. 

Diskografie
Autorská alba

Hraje v uskupení: Falešné společenstvo
Nástroj: dudy, kytara, mandolína, flétny, klarinet, akordeon, zpěv

Laisi Finwen

Laisi Finwen

Sama sebe považuje spíše za autorku textů, ale složila i některé melodie ke svým písním. Aktivně se zabývá elfským jazykem – quenijštinou – a řada písní je napsána právě v něm. Neustále modernizovanou učebnici quienijštiny a především příběhy, ze kterých mnohé písně vycházejí a jsou jejich součástí, můžete nalézt i na jejích stránkách.


Máša Súrendil Klepetková

Máša Súrendil Klepetková

Máša je zpěvačka, multiinstrumentalistka a autorka písňových textů, která se pohybuje na rozhraní mnoha žánrů. S vlastní tvorbou začala už zlobením a komolením písniček v mateřské školce, uceleněji však tvoří od začátku střední školy. Pravidelně vystupuje na Tolkienconu a dalších akcích.

Hraje v uskupení: Poetické Hudební Společenstvo
Nástroj: kytara, bodhrán, whistle, dudy, zpěv

Michal Kára

Michal Kára

Michal Kára zvaný Lemming je kmenovým členem Falešného společenstva a jeho organizačním vedoucím. Pro jednotlivá představení FS připravuje odborný výklad příslušné části dějin Ardy pro posluchače méně znalé, během roku zajišťuje webové stránky FS a profil FS na facebooku.

Hraje v uskupení: Falešné společenstvo
Nástroj: kytara, flétna, klávesy, perkuse, zpěv

Nils H.

Nils H.

Zakládající člen skupiny Fauns, multiinstrumentalista, zpěvák. S Tolkienem se setkal, podobně jako starší bratr Jan, když jim rodiče četli Hobita či Pána prstenů. S hudbou začal již odmalička, kdykoli dostal do ruky cokoli, na co se dalo hrát.

Ale položme i Nilsovi několik otázek:

Hraje v uskupení: Fauns
Nástroj: drums, fipple flute, guitar, vocals

Orsejka

Orsejka

Je autorkou celé řady písní s tolkienovskou tematikou, které začala psát již v době studia na střední škole nejprve samostatně a později i jako členka Falešného společenstva. Jedna z jejích písní se stala i námětem pro natočení tolkienovského fanouškovského filmu Niënor Níniel.

Hraje v uskupení: Falešné společenstvo
Nástroj: zpěv

Petr Bohdan

Petr Bohdan

Petr Bohdan alias Bóža je jednou z nejviditelnějších postav ve světě středozemské hudební tvorby. Hudební tvorbě se věnuje od doby, kdy se poprvé setkal s tvorbou J.R.R. Tolkiena.

Hraje v uskupení: Poetické Hudební Společenstvo , Poetické společenstvo , Falešné společenstvo
Nástroj: kytara, bodhrán, zpěv

Quen

Quen

Do světa J. R. R. Tolkiena zabloudil zhruba v době, kdy se již mluvilo o filmovém zpracování Pána prstenů, ale nejdřív si přečetl knížku. Od té doby se zajímá o jazyky Ardy, i když od přírody je celkem nemluva; odborně se k nim vyjadřuje, ač na to nemá vzdělání; svědomitě se účastní Tolkienconů, ale na larpu ho nikdo nikdy neviděl.


Nástroj: amatérská hra na klavír a whistle

Thomas G.

Thomas G.

Tom se dle svých slov chopil kytary a Tolkienova Pána prstenů zhruba ve stejnou dobu, když mu bylo 18, což je prý dosti pozdě pro oboje. Je členem Fauns od roku 2012 a obohacuje produkci skupiny hrou na kytary.

A zde Tomovy trefné odpovědi na několik všetečných otázek:

Hraje v uskupení: Fauns
Nástroj: guitars

Vojtěch Domin

Vojtěch Domin

Hraje v uskupení: Falešné společenstvo , The Flight of the Noldor , Poetické Hudební Společenstvo
Nástroj: kytara, mandolína a mandola, (housle), kvinterna, irské bouzouki, renesanční loutna a arciloutna, akordeon, zpěv

Yanwë Lindamen

Yanwë Lindamen

Vlastním jménem Karel Řežábek je autorem hudby k řadě nádherných písní s tolkienovskou tematikou, zejména z pera Laisi Finwen. Společně se skupinou Filia také mnohé z těchto písní nahrál.

Hraje v uskupení: Filia
Nástroj: kytara, zpěv