Postříbřená Píseň lidí III. věk

Hlasy Středozemě Složeno 2014 Nahráno 2015

Když jsem v březnu 2014 šel jiskřivou zimní nocí a nad domy vystoupil měsíc, všechno kolem se jaksi proměnilo a já si uvědomil, že najednou kráčím v ulicích pod Ecthelionovou věží. Ne jako poutník znavený dlouhou cestou, ale jako ten, kdo se zde narodil, zná důvěrně každý záhyb i křivky střech rýsujících se proti obloze. A přesto pokaždé nachází něco nového, něco co ho přiměje se zastavit a znovu obdivovat stříbrem posvěcené vrcholky věží Bílého města.

Stejný obraz musel mít před sebou i Faramir, když vyrážel na nebezpečné výpady daleko do Ithilienu do území ovládaného Nepřítelem. Kolik asi stálo úsilí a odvahy nepodlehnout pokušení vzít si vše zpět tak snadno? Jaké myšlenky mu šly asi hlavou ve chvíli, kdy na zápraží Henneth Annûn spali dva hobiti? A tušili Frodo se Samem jak blízko či daleko jsou od neúspěchu a zmaru svého poslání?

To už se asi nedozvíme, ale alespoň si můžeme poslechnout tuto písničku :). Nevznikla ze dne na den, ale od toho okamžiku měla zřejmý směr a dospěla k cíli, i když někdy po (i pro mne) překvapivých cestách.

VíceAutor písně

Aho Aho

Interpreti

Aho - zpěv, kytara
Kateřina Schwarzerová
 - zpěv, vokál, housle
Laeg Mortemir - flétna
Vojta "Bardě" Domin - sólová kytara
Katka a Laeg - kompozice mezihry

nahráno ve studiu JM Studio 2015 
mastering V. Červenka
notový zápis Daniela Binderová a Jiří Grunt