Dračí jezero III. věk Epická

Falešné společenstvo Složeno 2013 Nahráno 2014

Pisen

Už z poměrně raného dětství si pamatuji hudbu Petra Iljiče Čajkovského, kterou jsem se snažila pokořit na flétnu či na klavír. Nyní již od něj umím zahrát ledacos a považuji jej za svého oblíbeného skladatele. Takže jsem si při přemýšlení o pojednání tématu Jezerního města pro nové představení Hobit vzpomněla na Labutí jezero, a z toho se po přivlastnění drakem stalo Dračí jezero. Možná za to může i ruská verze Hobita (1985), kde je lid Jezerního města (ovšem skřeti také) představován Leningradským státním baletem.

Pak bylo potřeba najít noty a složit k nim text. Můj partner nevěřícně pozoroval mé snažení s poznámkou: "To už tam můžeš dát rovnou Prodanou nevěstu." A přidal příslušný part - vstup draka Šmaka o tom, komu jezero patří. V rámci  přípravy představení se ukázalo, že co zahraje jedna příčná flétna, je obtížné i pro dva hlasy, ale já za tím stále vidím ty dva operní sbory na divadle, kde oba "umlčuje" Šmak přilétající od Hory a prokazující svou nadvládu nad situací. Můj partner v tom však vidí punkové prznění klasiky.

Jixi

VíceAutor hudby

Petr Iljič Čajkovskij a Bedřich Smetana

Autor textu

Jana Syrovátková a Vilém Maršík

Interpreti

autoři hudby: Petr Iljič Čajkovskij, Bedřich Smetana
autoři textu: Jana Syrovátková, Vilém Maršík
písňový cyklus: Hobit
nahráno: září a říjen 2014

klávesy: Eliška Nejedlá (Elsa)
violoncello: Alžběta Kadlecová
flétna: Jana Syrovátková
zpěv soprány: Eliška Nejedlá (Elsa), Blanka Salmonová (Fallon)
zpěv sbor: Jana Pažoutová, Daniela Binderová, Jindřich Soukup, Hanka Soukupová, Blanka Salmonová (Fallon), Eliška Nejedlá (Elsa)
rolničky: Eliška Nejedlá (Elsa)
triangl: Jana Syrovátková
kytarová vsuvka: Vojtěch Domin (Bardě)
vsuvka – zpěv Drak: Ondřej Janovský (Nerion)
vsuvka – zpěv sbor: Vojtěch Domin (Bardě), Jindřich Soukup

mix a mastering: Vlastimil Červenka