Čekanky Hobití III. věk Zádumčivá

Poetické Hudební Společenstvo Složeno 2012 Nahráno 2017

Pisen

Když Frodo se společníky a prstenem dorazili do Roklinky, Bilbo, který zde již nějakou dobu odpočíval, opět silněji pocítil svoji úlohu ve velkých událostech 3. věku. Uvažoval, zda není na něm dokončit to, co započalo kdysi dávno v Glumově jeskyni. Toužil po prstenu a zároveň se ho obával, snil o tom, že se ještě vydá na dobrodružnou cestu, a zároveň pochyboval, zda má ještě dost sil.

Nakonec vše toto vyústilo i v jeho nabídku k dokončení úkolu a cesty do Mordoru na Elrondově radě na konci října 3018 t.v. Avšak k jeho úlevě (a asi i zármutku) již bylo jasné, že břímě i úkol s ním spojený přešel dále a že jeho role nyní je, zaznamenat tyto události pro příští (nejen) hobití generace. Zbyla mu lítost, že Froda zapletl do tohoto nebezpečného podniku, a naděje, že se opět shledají v lepších časech.

Uvažoval už tehdy o Moři a cestě na Západ? Nejspíš ano, Bilbo dohlédl většinou dále, než se ostatním mohlo zdát.

Tato píseň vznikla jako jedna z mých prvních po "návratu" do Středozemě (datována je 8.8. 2012). Mysl se mi tehdy ubírala podobnými směry, jako ta Bilbova a pamatuji si i na spoustu jasně modrých květů čekanek rostoucích kolem cest na jedné z mých výprav z města do "divočiny". Děkuji všem, kdo se zhostili její úpravy do konečné podoby a jejího nahrání, zejména pak Barděti, který kromě skvělého kytarového partu a druhého hlasu nakreslil i nádherný a trefný obrázek k písni.

VíceAutor písně

Aho Aho

Interpreti

AHO - zpěv, kytara
Vojta Bardě Domin - zpěv 2. hlas, kytara
Kateřina Schwarzerová - harfa
Doubravka Burianová - flétna
Vlaďas Kučera
 - basová kytara

nahráno ve studiu JM Studio duben - květen 2017 
mastering V. Červenka